MUZEUM POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

Ke Karlovu 1, 120 00 Praha 2 najdi na mapě >>

telefon: 224 923 619 pokladna: 974 824 855

Běžící výstavy

Pod ochranou křídel aneb Pomoc a bezpečí ze vzduchu
Bílý kruh bezpečí - 30 let pomáháme obětem
Nadace policistů a hasičů - pomáháme již 20 let
30 let v sedle
Tváře Evropy/Faces of Europe

Stálé expozice

Boj policie proti drogám
Letecká služba Policie ČR - Napříč časem
Sto let bezpečnostních sborů

Dopravní hriště

Dětské dopravní hřiště je v provozu od dubna do října s ohledem na počasí.

více informací o provozu

Slavín

Databáze padlých

Muzeum
						Policie České republiky - areál Karlov, Praha 2-Nové Město -
						idatabaze.czMuzea
						- idatabaze.cz
Bezbariérový přístup

Centrum dopravní prevence

Cílem Centra je vytvořit základnu pro získávání a další rozšiřování informací o osvědčených postupech prevence dopravních nehod, provádět dopravní výchovu formou blízkou cílovým skupinám a v neposlední řadě nabídnout své prostory k pořádání seminářů a školení k problematice dopravní prevence.

Centrum prevence mimo složek resortu vnitra spolupracuje s většinou důležitých institucí, zabývajících se prevencí dopravních nehod v ČR.

INTERAKTIVNÍ A VÝCHOVNÉ POŘADY Divadlo pro žáky a spolužáky s herci pražských divadel a souborem černého luminiscenčního divadla má svoji stálou scénu v sále Muzea Policie ČR, kde v pravidelných cyklech hraje tři pohádková představení. Dvě představení jsou součástí projektu, který netradiční, ale velmi účinnou formou seznamuje děti se základními pravidly silničního provozu a byl zahájen 7. prosince 1993 jako akce pro 30 000 dětí a těší se velkému zájmu jak malých diváků, tak i pedagogického doprovodu. Dětem z mateřských škol a mladším žákům I. stupně ZŠ je určena hra Pohádkový semafor, na mladé cyklisty z 3. až 5. tříd základních škol je zaměřeno Kolo tety Berty. V upravené verzi ve znakové řeči bylo před časem odehráno představení i pro sluchově postižené děti. Divadlo pro žáky a spolužáky nastudovalo novou hru Jeden za všechny, všichni za jednoho – aneb šikana není hra, kterou v Muzeu Policie ČR hraje od r. 2007. "Pohádkový semafor" Děti společně s červeným a zeleným panáčkem, kteří oživnou a sestoupí se semaforu, bojují proti Babě Havárii, která vládne na křižovatkách, dělá zmatek a neplechu. Děti s panáčky ze semaforu připraví babu havárii o tři životy a tím nad ní zvítězí. V dopravě zavládne klid a pořádek. "Kolo tety Berty" Nezodpovědný cyklista jezdí na starém nevyhovujícím kole a zapříčiní několik dopravních nehod. S obětí jedné nehody se sejde sám zraněn na společném nemocničním pokoji. Nehodu vyšetřuje policistka spolu s dětskými diváky. Společně naučí neukázněného cyklistu dopravní předpisy, dopravní značky a jak má být správně vybaveno jízdní kolo včetně povinnosti používat cyklistickou přilbu. Cyklista přijde na to, že jednal nezodpovědně a polepší se. "Jeden za všechny všichni za jednoho – aneb šikana není hra" V tomto představení se děti dozvědí, co šikana znamená, kdo bývá nejčastěji šikanován a kdo nejčastěji šikanuje. Poučí se, jak se šikaně bránit a koho požádat o pomoc. Celé představení je proloženo dětskými telefonáty na linku bezpečí.