MUZEUM POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

Ke Karlovu 1, 120 00 Praha 2 najdi na mapě >>

telefon: 224 922 183 fax: 974 841 091

Otevřeno pondělí - zavřeno úterý - neděle 10.00 - 17.00

Vstupné

Dospělí 50,- Kč
Důchodci, studenti a děti od šesti let 20,- Kč
Rodinné vstupné 100,- Kč

Běžící výstavy

Sami proti všem
Kriminalistika ve fotografii 2
Historie a současnost nožů MIKOV
Sto let bezpečnostních sborů aneb Od četnictva k policii

Dopravní hriště

čt 13—15 h
so/ne 10—12 a 14—16 h

Slavín

Databáze padlých

Muzeum
						Policie České republiky - areál Karlov, Praha 2-Nové Město -
						idatabaze.czMuzea
						- idatabaze.cz

Ministři vnitra

Soupis ministrů vnitra od roku 1918 do současnosti.

Ministři vnitra republiky Československé
Švehla Antonín 14. 11. 1918 - 15. 9. 1920
Černý Jan 15. 9. 1920 - 7. 10. 1922
Malypetr Jan 7. 10. 1922 - 9. 12. 1925
Nosek František 9. 12. 1925 - 8. 3. 1926
Černý Jan 8. 3. 1926 - 7. 12. 1929
Slávik Juraj 7. 12. 1929 - 31. 10. 1932
Černý Jan 31. 10. 1932 - 14. 2. 1934
Černý Josef 14. 2. 1934 - 23. 9. 1938
Černý Jan 23. 9. 1938 - 4. 10. 1938

Ministři vnitra úřednické vlády
Černý Jan 4. 10. 1938 - 1. 12. 1938
Fischer Otakar 1. 12. 1938 - 15. 3. 1939

Ministři vnitra autonomní vlády Slovenska
Tiso Josef 7. 10. 1938
Sivák Josef 9. 3. 1939 - 11. 3. 1939

Ministři vnitra protektorátní vlády
Fischer Otakar 16. 3. 1939 - 27. 4. 1939
Eliáš Alois 27. 4. 1939 - 1. 7. 1939
Ježek Josef 1. 7. 1939 - 19. 1. 1942
Bienert Richard 19. 1. 1942 - 5. 5. 1945

Ministři vnitra Slovenské republiky
Sidor Karel 14. 3. 1939 - 18. 4. 1939
Tiso Josef 18. 4. 1939 - 27. 10. 1939
Mach Alexander 27. 7. 1940 - 4. 4. 1945

Ministr vnitra Československé vlády v emigraci
Slávik Juraj 21. 7. 1940 - 25. 4. 1945

Ministři vnitra v poválečném období
Nosek Václav 5. 4. 1945 - 13. 9. 1953
Barák Rudolf 14. 9. 1953 - 20. 6 1961
Štrougal Lubomír 22. 6. 1961 - 26. 4. 1965
Kudrna Josef 26. 4. 1965 - 15. 3. 1968
Pavel Josef 8. 4. 1968 - 31. 8. 1968
Pelnar Josef 31. 8. 1968 - 26. 1 1970

Ministři na Ministerstvu národní bezpečnosti
V květnu 1950 byl vytvořen nový resort - Ministerstvo národní bezpečnosti. V souvislosti s celkovou reorganizaci státní správy byl tento resort v září 1953 zrušen.
Kopřiva Ladislav 23. 5 1950 - 22. 1. 1952
Bacílek Karol 23. 1. 1952 - 14. 9. 1953

Federální ministři vnitra
Zákonem o československé federaci se dnem 1. 1. 1969 resort ministerstva vnitra změnil na federální ministerstvo vnitra.
Kaska Radko 28. 1. 1970 - 28. 2. 1973
Obzina Jaromír 30. 3. 1973 - 20. 6. 1983
Vajnar Vratislav 20. 6. 1983 - 11. 10. 1988
Kincl František 12. 10. 1988 - 3. 12 1989
Pinc František 3. 12. 1989 - 10. 12. 1989
Sacher Richard 30. 12. 1989 - 27. 6. 1990
Langoš Jan 27. 6. 1990 - 26. 6. 1992
Čermák Petr 2. 7. 1992 - 31. 12. 1992

Ministři vnitra Slovenské republiky v rámci federace
Pepich Egrd 1. 1. 1969 - 11. 7. 1973
Lazar Štefan 11. 7. 1973 - 8. 12. 1989
Mečiar Vladimír 11. 1. 1990 - 26. 6. 1990
Andráš Anton 27. 6. 1990 - 2. 11. 1990
Pittner Ladislav 27. 11. 1990 - 13. 6. 1992
Tuchyňa Josef 24. 6 1992 -

Ministři vnitra České republiky od vzniku federace doposud
Grässer Josef 1. 1. 1969 - 23. 10. 1970
Jung Josef 23. 10. 1970 - 21. 4. 1988
Jireček Václav 21. 4. 1988 - 5. 12. 1989
Hrazdíra Antonín 5. 12. 1989 - 27. 6. 1990
Hradílek Tomáš 26. 6. 1990 - 15. 11. 1990
Sokol Tomáš 27. 11. 1990 - 26. 6. 1992
Ruml Jan 2. 7. 1992 - 7. 11. 1997
Vodička Jindřich 8. 11. 1997 - 2. 1. 1998
Svoboda Cyril 2. 1. 1998 - 21. 7. 1998
Grulich Václav 22. 7. 1998 - 3. 4. 2000
Gross Stanislav 4. 4. 2000 - 3. 8. 2004
Bublan František 4. 8. 2004 - 3. 9. 2006
Langer Ivan 4. 9. 2006 - 8. 5. 2009
Pecina Martin 8. 5. 2009
Radek John
Jan Kubice