MUZEUM POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

Ke Karlovu 1, 120 00 Praha 2 najdi na mapě >>

telefon: 224 923 619 pokladna: 974 824 855

Běžící výstavy

Pod ochranou křídel aneb Pomoc a bezpečí ze vzduchu
Bílý kruh bezpečí - 30 let pomáháme obětem
Nadace policistů a hasičů - pomáháme již 20 let
30 let v sedle
Tváře Evropy/Faces of Europe

Stálé expozice

Sto let bezpečnostních sborů

Dopravní hriště

Dětské dopravní hřiště je v provozu od dubna do října s ohledem na počasí.

více informací o provozu

Slavín

Databáze padlých

Muzeum
						Policie České republiky - areál Karlov, Praha 2-Nové Město -
						idatabaze.czMuzea
						- idatabaze.cz
Bezbariérový přístup

Pražská muzejní noc 2019

8. 6. 2019

Pražskou muzejní noc v Muzeu Policie ČR zahájil Dixieland Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Po celou „noc“ byla otevřena nejen pro děti četnická škola, Sherlock Holmes řešil další ze svých případů a nechyběly ukázky z činnosti policistů, hasičů a záchranářů. Podrobný program byl na: www.prazskamuzejninoc.cz

V doprovodném programu policejní pyrotechnici seznámili s nejmodernější pyrotechnickou technikou - výjezdovým vozidlem na prověřování podezřelých předmětů a zneškodňování nástražných výbušných systémů a představil se i pyrotechnický manipulační robot Teodor (technicky správně tEODor).  Četnická pátrací stanice Praha otevřela nejen pro děti četnickou školu s výukou předmětů důležitých pro výkon služby, studenti si vyzkoušeli psaní perem s násadkou, psaní na starém psacím stroji, naučili se používat pouta či jiné dovednosti, které musel četník ovládat. Příznivci Sherlocka Holmese spolu s ním a dr. Watsonem ve scénce Liga zrzavých dvakrát během „noci“  řešili  záhadu, proč pan Wilson přišel o lukrativní zaměstnání. Odvážní návštěvníci si v potápěčském obleku a přilbě vyzkoušeli pohyb pod vodou v roli potápěčských záchranářů.

Ani letos nechyběly tradiční ukázky zásahů proti nebezpečným pachatelům. Záchranáři Česká Kamenice představili projekt „3 kroky pro život“ a procvičili se zájemci základní život zachraňující úkony. Záchranná brigáda kynologů Praha se představila ukázkami z výcviku záchranářských psů. Zástupci Hasičského záchranného sboru Praha poradili, jak se chovat za mimořádných událostí a seznámili s činností HZS hl. m. Prahy. Tradičně nechyběla kapka protidrogové prevence s Národní protidrogovou centrálou. Policisté z oddělení prevence Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy poradili chodcům, cyklistům i motoristům, jak bez nehody zvládnout úskalí silničního provozu.

Speciálně pro děti byla určena Muzejní skautská stezka – hry pro rozvíjení postřehu a paměti

Pro děti byly vhodné i některé z výše uvedených programů.

Během "noci" přišlo do muzea 5558 návštěvníků.

Odkaz na video:  https://youtu.be/dAMoINbjREg