MUZEUM POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

Ke Karlovu 1, 120 00 Praha 2 najdi na mapě >>

telefon: 224 923 619 pokladna: 974 824 855

Běžící výstavy

Nadace policistů a hasičů - pomáháme již 20 let
80. výročí přestřelky na Požárech
Tváře Evropy/Faces of Europe

Stálé expozice

Ochrana obyvatelstva
Letecká služba Policie ČR - Napříč časem
Sto let bezpečnostních sborů

Dopravní hriště

Dětské dopravní hřiště je v provozu od dubna do října s ohledem na počasí.

více informací o provozu

Slavín

Databáze padlých

Muzeum
						Policie České republiky - areál Karlov, Praha 2-Nové Město -
						idatabaze.czMuzea
						- idatabaze.cz
Bezbariérový přístup

Prevence

Centrum dopravní prevence

Cílem Centra je vytvořit základnu pro získávání a další rozšiřování informací o osvědčených postupech prevence dopravních nehod, provádět dopravní výchovu formou blízkou cílovým skupinám a v neposlední řadě nabídnout své prostory k pořádání seminářů a školení k problematice dopravní prevence.

Dětské dopravní hřiště

Dětské dopravní hřiště bude v provozu od 12. dubna do konce října 2022 s ohledem na počasí.

Více informací o provozu.

Protidrogová prevence

Přednášky pro 2. stupeň základních škol a studenty středních a učňovských škol.

Prevence kriminality

Mládež a kriminalita - besedy pro 2. stupeň ZŠ a studenty středních a učňovských škol

Informace o programech a objednávky

tel: 974824862     email: kvc@muzeumpolicie.cz

K nahlédnutí:

Historie učitelka života - publikace, která je stručným náhledem do české policejní historie. Obsahuje také krátký popis některých případů, které jsou poučné a varovné i dnes.

Historické policejní omalovánky - pro děti, které zajímá policejní historie a chtějí si připomenout pravidla bezpečného chování. Na každé  stránce vidíte, jak u nás vypadali členové bezpečnostních sborů v různých dobách. Nikdy jich ale nebylo tolik, aby mohli hlídat všude a tak si lidé museli na sebe dávat pozor i sami. U vymalovaných obrázků se strážci zákona mračí, protože tam děti dělají chyby, na které by mohly doplatit. U nevymalovaných obrázků se usmívají, protože tam už se děti chovají mnohem rozumněji a bezpečněji. A co vy, jak byste se chovali na jejich místě ?

Opatrnosti není nikdy dost. V policejní historii najdeme řadu varovných případů dětí, které postihl úraz, dopravní nehoda nebo setkání se zločincem... Nad osudem některých dětí dodnes visí otazník. Jedním z nich je Tomáš Rajsigl - pohřešovaný chlapec, který ve věku sedmi let záhadně zmizel v Uherském Hradišti v roce 1986. Bližší informace o jeho případu najdete v níže přiloženém souboru a také ve složce "Sbírky - Písemnosti a tisky - Ostatní písemnosti a tisky". Další varovný případ z roku 1914, kdy v Praze zmizel jedenáctiletý Rudolf Čáp, najdete ve složce "Prevence kriminality" a stručně i v přiložených publikacích "Historie učitelka života" a "Zápisník strážmistra Klicpery".

Vystřihovánka četnického letadla - V 80. letech, kdy ještě neměl počítačovou grafiku ani tiskárnu, si dvanáctiletý Honza sám doma nakreslil jednoduchou vystřihovánku. I když není profesionální, možná přesto potěší i vás. Zkuste si jí vytisknout, vymalovat a sestavit. Při správném vyvážení i trochu létá... Bližší informace o stíhačce Avia B-534 najdete ve složce "Sbírky ... modely".

Zápisník strážmistra Klicpery - pracovní sešit pro děti a mladistvé, kteří se nebojí přemýšlet a neodmítají poučení z kriminalistiky a policejní historie. Jsou v něm i úkoly a otázky k zamyšlení....

Pokud vás některé otázky a úkoly zaujmou, můžete se nad nimi zamyslet sami pro sebe, nebo nám poslat odpovědi poštou nebo e-mailem (číslo stránky-otázka-odpověď) na oddělení kulturně výchovné činnosti Muzea Policie ČR (viz. kontakty na těchto stránkách).

Četnické a policejní omalovánky - postavičky z historie...

Odpovědný redaktor: Jan Holub, email: holub@muzeumpolicie.cz

Přiložen soubor: Historie učitelka života. (10,11 MB)
Přiložen soubor: Historické policejní omalovánky (2,64 MB)
Přiložen soubor: Tomáš Rajsigl (120,89 kB)
Přiložen soubor: Zápisník strážmistra Klicpery (7,96 MB)
Přiložen soubor: Četnické a policejní omalovánky (738,51 kB)
Přiložen soubor: Cesta domů - omalovánka (1,58 MB)
Přiložen soubor: Obrázkový testík (969,63 kB)