MUZEUM POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

Ke Karlovu 1, 120 00 Praha 2 najdi na mapě >>

telefon: 224 922 183 fax: 974 841 091

Otevřeno pondělí - zavřeno úterý - neděle 10.00 - 17.00

Vstupné

Dospělí 50,- Kč
Důchodci, studenti a děti od šesti let 20,- Kč
Rodinné vstupné 100,- Kč

Běžící výstavy

Historie a současnost nožů MIKOV
Sto let bezpečnostních sborů aneb Od četnictva k policii
Finské domky pro Pohraniční stráž

Dopravní hriště

čt 13—15 h
so/ne 10—12 a 14—16 h

Slavín

Databáze padlých

Muzeum
						Policie České republiky - areál Karlov, Praha 2-Nové Město -
						idatabaze.czMuzea
						- idatabaze.cz

Beseda s autorem detektivní literatury Viktorínem Šulcem spojená s akcí Přines knihu, odnes knihu

11.10.2017 17.00
Beseda s autorem detektivní literatury Viktorínem Šulcem spojená s akcí Přines knihu, odnes knihu

Knihy i televizní či filmové scénáře Viktorína Šulce vycházejí ze skutečných kriminalistických případů. Autor se dlouhou řadu let s badatelskou vytrvalostí věnuje i tématu tuzemské sexuální vraždy.

 

Viktorín Šulc

Scénárista, dramaturg, publicista a spisovatel Viktorín Šulc vystudoval FAMU, scenáristiku a dramaturgii. Studium ukončil diplomovou prací Skutečné kriminální případy zpracované filmem a televizí – porovnání fikce a reality.
Od roku 1992 se jeho zájem zaměřil na tematiku násilné trestné činnosti, v poslední době se věnuje zejména literatuře faktu. S Lubošem Valeriánem, šéfem severomoravské mordparty, napsali knihu detektivových vzpomínek na závažné kriminální činy Bratrstvo tajných hrobů. S Jiřím Markovičem, bývalým šéfem pražské mordparty, napsali knihu jeho profesních memoárů Lovec přízraků (2008). V současné době píše třetí díl zamýšlené pentalogie Panoptikum sexuálních vražd. Dosud vyšly dva díly – „Když vzlétne děs a nevíra“ a „Přízrak v mém srdci“

Viktorín Šulce zvítězil v roce 2000 v soutěži České televize Dýmka Sherlocka Holmese o nejlepší detektivní scénář titulem Muž, který vycházel z hrobu. Na kontě má další televizní filmy: Všichni musí zemřít, Škodná, Hrobník, Stín smrtihlava a třídílný seriál Agentura Puzzle, pohybující se žánrově na pomezí krimi, hororu a thrilleru. Napsal také několik scénářů pro seriál Kriminálka Anděl. Je autorem scénáře pro film Silnější než já a několika rozhlasových her.

Kniha Příští stanice: Smrt získala cenu AIEP jako nejlepší česká detektivka v roce 2004.