MUZEUM POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

Ke Karlovu 1, 120 00 Praha 2 najdi na mapě >>

telefon: 224 922 183 fax: 974 841 091

Otevřeno pondělí - zavřeno úterý - neděle 10.00 - 17.00

Vstupné

Dospělí 50,- Kč
Důchodci, studenti a děti od šesti let 20,- Kč
Rodinné vstupné 100,- Kč

Běžící výstavy

Dagmar Vyhnálková, Jaroslav Tichý, Robert Kiss: Fotografie
Policejní pyrotechnici včera a dnes aneb Jdeme tam, odkud ostatní utíkají
Knoflíková krása aneb 250 let výroby uniformových knoflíků firmy Tyssa
Sto let bezpečnostních sborů aneb Od četnictva k policii

Dopravní hriště

čt 13—15 h
so/ne 10—12 a 14—16 h

Slavín

Databáze padlých

Muzeum
						Policie České republiky - areál Karlov, Praha 2-Nové Město -
						idatabaze.czMuzea
						- idatabaze.cz

Pražská muzejní noc

08.06.2019 19.00 - 1.00
Pražská muzejní noc

Pražskou muzejní noc v Muzeu Policie ČR zahájí Dixieland Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Po celou „noc“ bude otevřena nejen pro děti četnická škola, Sherlock Holmes bude řešit další ze svých případů a nebudou chybět ukázky z činnosti policistů, hasičů a záchranářů. Podrobný program na: www.prazskamuzejninoc.cz

V doprovodném programu policejní pyrotechnici seznámí s nejmodernější pyrotechnickou technikou - výjezdovým vozidlem na prověřování podezřelých předmětů a zneškodňování nástražných výbušných systémů a představí se i pyrotechnický manipulační robot Teodor (technicky správně tEODor).  Četnická pátrací stanice Praha otevře nejen pro děti četnickou školu s výukou předmětů důležitých pro výkon služby, vyzkoušíte si psaní perem s násadkou, psaní na starém psacím stroji, naučíte se používat pouta či jiné dovednosti, které musel četník ovládat. Příznivci Sherlocka Holmese mohou spolu s ním a dr. Watsonem ve scénce Liga zrzavých dvakrát během „noci“  řešit  záhadu, proč pan Wilson přišel o lukrativní zaměstnání. Odvážní návštěvníci si v potápěčském obleku a přilbě vyzkouší pohyb pod vodou v roli potápěčských záchranářů.

Ani letos nebudou chybět tradiční ukázky zásahů proti nebezpečným pachatelům. Záchranáři Česká Kamenice představí projekt „3 kroky pro život“ a procvičí se zájemci základní život zachraňující úkony. Záchranná brigáda kynologů Praha se představí ukázkami z výcviku záchranářských psů. Zástupci Hasičského záchranného sboru Praha poradí, jak se chovat za mimořádných událostí a seznámí s činností HZS hl. m. Prahy. Tradičně nebude chybět kapka protidrogové prevence s Národní protidrogovou centrálou. Policisté z oddělení prevence Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy poradí chodcům, cyklistům i motoristům, jak bez nehody zvládnout úskalí silničního provozu.

Speciálně pro děti je určena Muzejní skautská stezka – hry pro rozvíjení postřehu a paměti

Pro děti jsou vhodné i některé z výše uvedených programů.