MUZEUM POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

Ke Karlovu 1, 120 00 Praha 2 najdi na mapě >>

telefon: 224 923 619 pokladna: 974 824 855

Běžící výstavy

Nadace policistů a hasičů - pomáháme již 20 let
80. výročí přestřelky na Požárech
Prolínání aneb Četník mecenáš a policista malíř
30 let v sedle
Tváře Evropy/Faces of Europe

Stálé expozice

Ochrana obyvatelstva
Letecká služba Policie ČR - Napříč časem
Sto let bezpečnostních sborů

Dopravní hriště

Dětské dopravní hřiště je v provozu od dubna do října s ohledem na počasí.

více informací o provozu

Slavín

Databáze padlých

Muzeum
						Policie České republiky - areál Karlov, Praha 2-Nové Město -
						idatabaze.czMuzea
						- idatabaze.cz

Munice

Nalezené náboje do střelných zbraní a jiná munice mohou být životu a zdraví nebezpečné. Proto se jich nedotýkejte a nález oznamte Policii ČR. Jejich ohledání a zneškodnění je v kompetenci Pyrotechnické služby Policie ČR.

Náboje do ručních zbraní jsou určeny pouze ke střelbě ze zbraní příslušné ráže a v dobrém technickém stavu. Pokud náboj selže a nevystřelí, měl by střelec kvůli nebezpečí opožděného výstřelu držet zbraň hlavní směrem do bezpečného prostoru, vyčkat 30 vteřin a teprve poté otevřít závěr, náboj vyjmout a předat k odbornému zneškodnění. Je zakázáno náboje neodborně rozebírat nebo upravovat. Výbuch náboje mimo nábojovou komoru zbraně je velmi nebezpečný, hrozí i střepinový účinek. Na dně nábojnice je třaskavá zápalka, uvnitř nábojnice pak náplň střelného prachu. Je proto nutné chránit náboje před nárazem, třením, působením plamene, mechanické nebo elektrické jiskry a sálavým teplem. Další rady najdete ve složce "Palné a plynové zbraně". Práva a povinnosti v této oblasti upravuje zákon o střelných zbraních a střelivu.

Ve sbírkách Muzea Policie ČR se nachází vzorky munice, převážně nábojů do ručních palných zbraní, používaných v minulosti nebo současnosti i u našich bezpečnostních sborů, ale i jiné výbušné a zápalné předměty, dnes již samozřejmě zneškodněné. Zde jsou zobrazeny některé z nich: