MUZEUM POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

Ke Karlovu 1, 120 00 Praha 2 najdi na mapě >>

telefon: 224 923 619 pokladna: 974 824 855

Běžící výstavy

Nadace policistů a hasičů - pomáháme již 20 let
80. výročí přestřelky na Požárech
Prolínání aneb Četník mecenáš a policista malíř
30 let v sedle
Tváře Evropy/Faces of Europe

Stálé expozice

Ochrana obyvatelstva
Letecká služba Policie ČR - Napříč časem
Sto let bezpečnostních sborů

Dopravní hriště

Dětské dopravní hřiště je v provozu od dubna do října s ohledem na počasí.

více informací o provozu

Slavín

Databáze padlých

Muzeum
						Policie České republiky - areál Karlov, Praha 2-Nové Město -
						idatabaze.czMuzea
						- idatabaze.cz

Palné a plynové zbraně

Nalezených střelných zbraní se nedotýkejte a nález oznamte Policii ČR. Mohou být životu a zdraví nebezpečné a mohou nést i stopy trestné činnosti.

Při zacházení se známou střelnou zbraní nechť její hlaveň stále směřuje do bezpečného, přehledného prostoru, v němž nejsou lidé a který končí záchytným dopadištěm střel (například val ze sypkého materiálu, do něhož se střela bezpečně zaboří a neodrazí). Nemíříme do křoví - nevíme, kdo je za ním. Nemíříme na kameny, beton, železo a jiné tvrdé materiály - i odražená střela může být nebezpečná. Dokud nechceme střílet, nedotýkáme se spouště. Při převzetí zbraně se přesvědčíme vyjmutím zásobníku, otevřením závěru a pohledem zezadu do nábojové komory, zda je zbraň opravdu prázdná, v dobrém technickém stavu a zda v hlavni není překážka. Stejnou kontrolu bychom měli provést po výstřelu, který byl provázen slabou ránou nebo mírným zpětným rázem - střela mohla uvíznout v hlavni. Další rady najdete ve složce "Munice". Práva a povinnosti v této oblasti upravuje zákon o střelných zbraních a střelivu.

Palné a plynové zbraně - Tento sbírkový fond obsahuje vzorky palných zbraní převážně tovární výroby. Zde jsou některé z nich, používané v minulosti nebo současnosti u našich bezpečnostních sborů: